Dinja van Liere wint wereldbekerwedstrijd Mechelen

Dinja van Liere (Uden) en de hengst Hermès N.O.P. hebben in Mechelen de wereldbekerwedstrijd gewonnen. De combinatie won de Kür op Muziek met een score van 83.240 procent. Daarmee deed de topamazone van TeamNL goede zaken richting de wereldbekerfinale begin april in Basel. Met 47 punten staat Van Liere op de vierde plaats in de tussenstand van de West-Europese league. TeamNL leverde vier combinaties aan start bij het Belgische vijfsterrenconcours. “Altijd leuk om een wereldbekerwedstrijd te winnen”, vertelt Van Liere. “En zeker Mechelen, want dat is gewoon en hele mooie wedstrijd.”

Net als in 2022 ging de winst in de FEI Dressage World Cup in Mechelen naar Dinja van Liere met haar nu twaalfjarige hengst Hermès N.O.P. De vijf juryleden waardeerden het optreden in de proef op muziek van de het duo met een totaal van 83.240 procent. Een mooie afsluiting van het Olympische sportjaar. In Parijs eindigde de combinatie op de vierde plaats net buiten de medailles en toonden ze bij de allerbesten van de wereld te horen. In de Nekkerhal, tussen Antwerpen en Brussel, waren ze vandaag de beste van de vijftien deelnemers. 

“Hermès was vandaag goed bij de les. Hij was ontspannen en ik kon er goed aan rijden. Gisteren in de Grand Prix had hij niet zijn beste dag. De Nekkerhal is erg rumoerig en het publiek zit dicht op de ring. Altijd leuk om een wereldbekerwedstrijd te winnen”, vertelt Van Liere. “En zeker Mechelen, want dat is gewoon en hele mooie wedstrijd. Dit was de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen voor Hermès. Hij moet er twee lopen om naar de finale te kunnen. De volgende wedstrijd is Jumping Amsterdam (eind volgende maand, red.). Fijn dat Hermès Mechelen heeft gelopen en het ook nog eens goed heeft gedaan.”

Na de vijfde plaats in Lyon (11 pnt) en de derde plaats in London (15 pnt) met haar andere paard Hartsuijker kwamen er door de winst in Mechelen 20 punten bij richting de finale in Basel. Met 47 punten staat Van Liere op de vierde plaats in de tussenstand van de West Europese League, na zes van de elf wedstrijden. 

De Belgische combinaties deden het op de plaatsen 2, 3 en 6 uitstekend voor het enthousiaste thuispubliek. Devenda Dijkstra was op plaats 10 met Hero de nummer 2 voor TeamNL. Marlies van Baalen en Habibi DVB N.O.P. – vorig jaar tweede in deze wedstrijd – volgden op plaats elf. Hans Peter Minderhoud debuteerde in de wereldbeker met Glock’s Taminiau op plaats 14.

Uitslag FEI wereldbekerwedstrijd Kür op Muziek, Mechelen
1. Dinja van Liere (Uden), Hermès N.O.P. (v.Easy Game), 83.240%
2. Justin Verboomen (Bel), Zonik Plus (v.Zonik). 81.730%
3. Laurissa Pauluis (Bel), Flambeau (v.Ampere). 79.920%

Klik hier voor de volledige uitslag

Tussenstand FEI Wereldbeker dressuur, na 6 van 11 wedstrijden
1. Carian Scholz (Dui), 60 pnt
2. Bianca Nowag-Aulenbrock (Dui), 56 pnt
3. Borja Carrascosa (Spa), 49 pnt
4. Dinja van Liere (Uden), 47 pnt

Klik hier voor de tussenstand

Foto: Dinja van Liere en Hermès N.O.P. in Mechelen (www.hippofoto.be)